CHÓR ZIEMI CHEŁMSKIEJ

Chełmski Dom Kultury

CHÓR ZIEMI CHEŁMSKIEJ

Najważniejsze informacje

Organizator Chełmski Dom Kultury
Kiedy Poniedziałek 17.00-19.30 sala zajęć nr 1

Poniedziałek 17.00-18.15 sala chóralna nr 13

Czwartek 17.00-19.30 sala chóralna nr 13

Czwartek 17.00-18.00 sala prób
Miejsce Plac Tysiąclecia 1

Kontakt

Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” im. Mieczysława Niedźwieckiego powstał 17 września 1966r. Do dziś działa nieprzerwanie pod patronatem Chełmskiego Domu Kultury. Chór „Hejnał” jest zespołem mieszanym i większość jego repertuaru stanowią pieśni a cappella. Członkami chóru są osoby dorosłe, a łączy ich umiłowanie śpiewu, pasja artystyczna i duma ze wspólnego muzykowania.

Chór „Hejnał” stara się co pewien czas wykonać większą formę muzyczną wraz z akompaniamentem i solistami. Do takich wykonań zaprasza zaprzyjaźnione chóry z Lublina, Świdnika, Zamościa, Biłgoraja i Kurowa.

Najchętniej śpiewa w obiektach sakralnych ze względu na ich piękno i akustykę, która wspiera amatorów. Jednak repertuar chóru stanowią nie tylko pieśni sakralne, ale także ludowe i klasyczne, a także patriotyczne.

Chór „Hejnał” często oprawia uroczystości państwowe; śpiewa też dla uczelni wyższych i organizacji pożytku publicznego, a także na zaproszenie osób prywatnych. Bywał z koncertami na Ukrainie, Białorusi, Węgrzech, w Austrii, Belgii, Finlandii i Niemczech.

Od 1991 r. jest organizatorem Międzynarodowych Spotkań Chóralnych w Chełmie, a od 2004r. Koncertów „Triduum Cecyliańskiego” .

W lipcu 2010 roku chór brał udział w wykonaniu wielkiej formy wokalno- instrumentalnej „Carmina Burana” Carla Orffa wraz z chórem z Berlina, chórem dziecięcym z Mścic oraz solistami i Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej. Następnego roku w lipcu ten sam utwór został wykonany na Węgrzech.

W 2017 roku po raz pierwszy chór wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Chórów i Scholi „Jak Paciorki Różańca” w Sławatyczach.

Dyrygentem chóru jest Danuta Bałka-Kozłowska, a korepetytorem chóru jest Bogdan Depta.

Kontakt: Danuta Bałka-Kozłowska 82 563 00 81 wew. 322, [email protected]

Bogdan Depta 82 56300 81 wew. 329, [email protected]